Sürekli İşçilere Ait Münhal Birimler
05 Şubat 2020

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İş-Kur üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alınması için bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinden duyuruya çıkılmıştır. İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

İlimiz İl Sağlık Müdürlüğüne temizlik görevlisi eski hükümlü 17, normal temizlik görevlisi 15, ısıtma ve sıhhi tesisatçı 2 ve inşaat boyacısı/boyacı 1 olmak üzere 35 sürekli işçi kadrosu tahsis edilmiştir.

Bahsi geçen 35 kişi, İş-Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecektir. Kura sonucu İlimiz Sağlık Müdürlüğüne yerleşenlerin sağlık tesislerimize yerleştirme işlemleri ekteki listedeki belirtilen yerlere kura usulü ile yapılacaktır.

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğünü tercih edecek adaylara ilanen duyurulur.

 

EK-1 Liste