112'ye Donanımlı Yeni Ambulanslar Eklendi
31 Ocak 2019Sağlık Bakanlığınca Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere, Adıyaman’a gönderilen 4 adet tam donanımlı 4X4 ambulans Valilik önünde düzenlenen törenle İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Adıyaman il genelinde 31 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda toplam 45 adet tam donanımlı ambulans hizmet vermekte olup, yeni hizmete dahil edilen 4 adet yeni ambulans ile birlikte bu sayı 49’a yükseldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Adıyaman’a gönderilen ambulanslar Kahta, Sincik, Gölbaşı ve Tut 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna tahsis edilerek hizmet vermeye başladı.

Vali Aykut Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç ve İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz’le birlikte Sağlık Bakanlığınca Adıyaman ilçelerine tahsis edilen ambulansları inceleyerek, anahtarlarını şoförlere teslim etti.

2002 yılından bugüne Türkiye’yle birlikte Adıyaman’ında sağlık alanında değişim ve dönüşümler yaşadığını ve sağlık noktasında çok iyi bir noktada olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bugün Adıyamanlı hemşerilerimize daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen 4 adet tam donanımlı ambulansı İl Sağlık Müdürlüğümüze teslimini yapacağız. Türkiye artık geçmişte yaşadığı sağlık skandallarını yaşamıyor. Sağlık alanında Türkiye 2023’e hazırlanırken Adıyaman şimdiden 2023 hazır hale gelmiş durumdadır. 2002 yılında ilimizde 1 tane Acil sağlık Hizmetleri İstasyonu mevcut iken, bugün 31 tane Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bulunmaktadır. Bu şehirde 3 tane ambulans vardı o zamanlar. O ambulanslardan bir tanesi sürekli bozuktu, bir tanesinin personeli yoktu, üçüncüsü ise vatandaşlarımız mazotunu koymadan hareket edemezdi. Bugün ambulans sayımız 49’a çıkmıştır. İnşallah bu yıl içerisinde 5 tane daha ambulansı hizmete alarak bu sayı 54’e çıkacaktır. Her alanda yatırımlarımız devam etmektedir. Donanım ve tefrişat dışında bugüne kadar sadece sağlık sektörüne 714 Milyon liralık yatırım yapılmıştır. Bütün ilçelerimizde hastanelerimizi yeniledik. Bu yatırımlarla birlikte vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinde memnuniyetinin artığını görüyoruz. Bu yatırımların ilimize sağlanması noktasında emek veren, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Valilik önünde düzenlenen ambulans dağıtım töreninde konuşan Vali Aykut Pekmez ise "Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize 4 adet yeni ambulans tahsis edilmiş bulunuyor. Böylelikle 45 olan ambulans sayımız bugün hizmete sunacağımız 4 adet tam donanımlı ambulansla birlikte 49’a çıkmış olacaktır. Esasında bu teslim töreni sağlık hizmetlerinde ülkemizin nereye geldiğinin bir göstergesidir. 15 yıl içerisinde yapılan yatırımlarla sağlık sektöründe fiziksel anlamda hastanelerimiz baştan sona yenilendi. Teknolojik anlamda hastanelerimiz şu anda dünya standartlarının üstündedir. Daha önce çok az sayıda doktor ve sağlık personeliyle hizmet verilirken, bugün il merkezi ve ilçelerimizde hem uzman hekimlerimizle hem aile hekimlerimizle hem de diğer branşlardaki sağlık personeliyle vatandaşlarımıza en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bugün ilimize tahsis edilen 4 adet ambulansımız acil vakalara müdahale edecek bütün donanımlara sahiptir. Bu yıl malumunuz olduğu gibi çetin bir kış yaşadık. Allah’a şükür gerek mevcut ambulanslarımızla gerekse de uçak ambulansla sağlık hizmetlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. İlimize tahsis edilen bu ambulanslarımız müdahale aracı olarak, Kahta, Gölbaşı, Tut ve Sincik ilçelerimizde Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılacaktır. Hem bu ambulansların ilimize tahsis edilmesinde hem de bugüne kadar ilimize sağlık alanında yapılan yatırımlarda emeği geçen başta Milletvekillerimiz ve daha önce görev yapmış Valilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, ambulansların ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Aykut Pekmez ve Milletvekilleri tahsis edilen yeni ambulansların anahtarını şoförlere vererek, ambulanslar Acil Sağlık Hizmetlerine teslim edildi.

  • 112ye donanimli yeni ambulanslar eklendi (4).jpg
  • 112ye donanimli yeni ambulanslar eklendi (3).jpg
  • 112ye donanimli yeni ambulanslar eklendi (2).jpg
  • 112ye donanimli yeni ambulanslar eklendi (5).jpg
  • 112ye donanimli yeni ambulanslar eklendi (1).jpg